Deficyty

Test Bravermana oprócz tego, że jest w stanie określić naturę człowieka, pozwala także na stwierdzenie deficytów poszczególnych neuroprzekaźników. Dla wielu osób jest to raczej coś, czego nie uważają za ważne i co szybko zostaje puszczone w niepamięć. Jest to spowodowane tym, że nasza wiedza na ten temat jest dość nikła i w związku z tym uważamy, że kwestia ta nie jest nam do niczego potrzebna, skoro obchodziliśmy się jakoś bez niej we wcześniejszym okresie. Jest to jednak bardzo duże uproszczenie sprawy, a w rzeczywistości poziom neuroprzekaźników jest naprawdę istotny. Każdy z nich określa nasza osobowość i podejście do różnych spraw. Często też zdarza się, że suplementacja, którą stosujemy już od dłuższego czasu nie przynosi żadnych efektów. Winą wtedy obarczamy producentów i ich suplementy, jednakże przyczyną może być po prostu nieodpowiednie dobranie preparatów do ilości substancji chemicznych w naszym mózgu: dopaminy, acetylocholiny, serotoniny oraz GABA. Większy lub mniejszy niedobór każdego z tych neuroprzekaźników bywa powodem wielu zachowań oraz problemów zdrowotnych.

Deficyt dopaminy objawia się przewlekłym zmęczeniem, szybką utratą energii, otumanieniem, złym humorem oraz pogorszeniem się pamięci oraz koncentracji. Dodatkowo można u siebie wtedy zauważyć problemy z równowagą, anemię, niewielki apetyt, niestabilny poziom cukru we krwi, spowolniony metabolizm, otyłość, bóle głowy i stawów, obniżone libido i wiele innych. W zachowaniu niedobór ten przejawia się w agresji, strachu, depresji, wahaniach nastroju, chęci odizolowania się, a nawet w myślach autodestruktywnych. Suplementem, który znakomicie sprawdzi się w tej sytuacji jest N – Acetyl – Tyrozyna oraz Mucura – Pruriens. Oprócz tego warto suplementować tutaj fenyloalaninę i Ginko Biloba oraz witaminy z grupy B.

Niedobór acetylocholiny powoduje wolniejsze myślenie, zapominalstwo, lęk, dysleksja, obniżona potencja, problemy z mówieniem, pisaniem oraz czytaniem. Poza tym zaburzenie afektywne dwubiegunowe, zmiany osobowości, wahania nastroju, histerię, problemy ze skupieniem i rozumieniem. W przypadku tego deficytu należy suplementować Alpha GPC, Cytokolinę, cholinę, omega – 3, witaminy z grupy B i Ginko Bilobę. Zaniżony poziom GABA charakteryzuje się alergiami, zmianami apetytu, problemami z wypróżnianiem, zawrotami i bólami głowy, sennością, nadciśnieniem, mdłościami i częstym oddawaniem moczu. W kwestii zachowania przejawiać się to może zaburzeniami afektywnymi dwubiegunowymi, myślami samobójczymi, psychozami, depresją, napadami wściekłości, lękiem, słabnącą pamięcią i koncentracją. Niedobór tego neuroprzekaźnika sprawia, że najskuteczniejsza będzie suplementacja ashwagandhy, picamilon, inozytolu, kwasu glutaminowego i melatoniny oraz witamin z grupy B.

Z kolei deficyty serotoniny poznać można po różnego rodzaju bólach, łaknieniu na węglowodany, uzależnieniach, halucynacjach, palpitacjach, problemami ze snem, nadciśnieniu, wymiotach, przybywaniu na wadze. Dodatkowo zayważyć można depresję, zaburzenia obsesyjno – kompulsywne, fobie, wstydliwość, nadmierne zainteresowanie sobą, impulsywność, izolację, brak umiejętności do odczuwania przyjemności, dezorientację, gubienie myśli, ostrożność i długi czas reakcji. Boosterami serotoniny, które w tej sytuacji powinniśmy suplementować są: wapń, tran, melatonina, magnez, L – Tryptofan czy 5 – HTP.

Wybór suplementów zależeć będzie od wyniku testu Bravermana, który również dostępny jest na stronie internetowej sklepu. Stosowanie odpowiednich środków przynosi bardzo duże i gołym okiem widoczne rezultaty, gdyż w ten sposób wpływa się na uzupełnianie deficytów neuroprzekaźników, a więc na eliminację niektórych zachowań i tendencji.

Wypełnij ankiety do testu Bravermana

Przejdź do testu